Domů » Aplikace pro iPhone – převod řeči na text

Aplikace pro iPhone – převod řeči na text

Mnoho nápadů a témat na psaní má člověk během dne často ve chvíli, kdy se věnuje úplně jiným činnostem – nejčastěji fyzické práci. V danou chvíli nemusí být zrovna prostor posadit se k počítači a na klávesnici naklepat jednotlivé myšlenky. A když už čas později mám, nevzpomenu si už přesně na kouzelné formulace, které mě předtím napadaly.

Proto jsem hledal nějaký chytrý program pro iPhone, který mám stále u sebe. Požadavek byl začít používat program, který mi umožní diktovat slova, jež bude aplikace automaticky v reálném čase převádět do textu a tento text bude možno následně exportovat / uložit do jiných aplikací, které umožňují práci s textovými dokumenty.

Zjistil jsem, že prakticky všechny programy, které stojí alespoň za vyzkoušení, jsou placené. Platí se buď řádné měsíční / kvartální / roční předplatné nebo se platí za vybraný časový úsek překladu. První verze je dražší, druhá verze je hodně drahá – částky jsou do stovek korun za více hodinové diktování.

Po otestování několika aplikací jsem si vybral program Noted.

Aplikace nabídne možnost vybrat si jazyk, který budeme pro diktování používat. Já jsem si zvolil češtinu a musím říct, že funguje skvěle. Pokud mluvím klidně, nespěchám, aplikace se chytne správně skoro vždy. Pokud něco zapíše chybně, lze text po uložení samozřejmě editovat. Chce to párkrát vyzkoušet.

Zaznamenaný text lze uložit na iCloud, sdílet jako webový link nebo exportovat do Poznámek – vytvoří se nová poznámka a text se v ní objeví jako textový soubor v příloze. Také můžeme exportovat audio ve formátu m4a, lze využít libovolně všechny volby přes klasické možnosti sdílení, které nabízí iOS.

Aplikace nabízí k textu přiložit dokument, skenovat text, vybrat fotku z alba nebo vytvořit novou fotku. Také můžeme text editovat – nabízí se základní formátování textu, barvy. Delší texty lze prohledávat pomocí lupy.

Audiozáznam lze v aplikaci též editovat – oříznout, nastavit ekvalizér ad.

Noted mohu všem vřele doporučit.

Napsat komentář